FAQ - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów. Jeśli jednak nie znajdziesz interesującego Cię wątku, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
KWESTIE HANDLOWE
1. W jaki sposób mogę zamówić meble?
Jako producent mebli nie prowadzimy obecnie sprzedaży detalicznej. Współpracujemy z wieloma salonami partnerskimi na terenie kraju, których listę znajdziesz na stronie SALONY.
2. Czy meble są do montażu?
W zdecydowanej większości nasze meble są sprzedawane i dostarczane jako produkt zmontowany. Niemniej są bryły, które ze względu na swoje gabaryty muszą być pakowane w 2-4 elementach i wówczas są do samodzielnego montażu. Najczęściej dotyczy to: łóżek, stołów, dużych kredensów, szaf.
3. Jakie są zasady użytkowania mebli?
Meble należy czyścić miękką, lekko wilgotną tkaniną, po czym powierzchnie czyszczone należy wytrzeć do sucha. Lakiery, jakie stosujemy do wykończenia mebli nie wymagają konserwacji. Zastosowanie środków chemicznych, zawierających woski, nabłyszczacze itp. do konserwacji mebli mogą spowodować zmiany strukturalne warstw lakierowanych. Powierzchnie tapicerowane należy co pewien czas oczyścić suchą, miękką ściereczką lub miękką szczotką, ewentualnie odkurzaczem z nasadką do tapicerki. Do czyszczenia tkanin i skór obiciowych nie stosować środków chemicznych typu: rozcieńczalniki, benzyna, alkohol.
Omówione zasady użytkowania i konserwacji znajdują się w Karcie Gwarancyjnej ︎︎︎
4. Czy mogę kupić meble przez Internet?
W obecnej chwili marka Jafra nie prowadzi sprzedaży internetowej. Nasza sprzedaż oparta jest na siatce salonów firmowych i partnerskich, do odwiedzenia których serdecznie zapraszamy.
KWESTIE TECHNOLOGICZNE
1. Z czego wykonane są meble?
W przeważającej mierze wykonujemy meble z litego drewna olchowego i dębowego, w zależności od kolekcji. Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno jest materiałem naturalnym, który „reaguje” na otoczenie w charakterystyczny dla siebie sposób, zdecydowaliśmy się na zastosowanie w naszych meblach materiałów drzewnych (sklejka, mdf, płyta wiórowa), które z uwagi na swoje właściwości izotropowe niwelują „paczenie się” elementów. Wszystkie materiały drzewne pochodzą od dostawców, którzy posiadają certyfikat FSC.
2. Jak wykonujecie stoły?
Blaty wykonujemy w konstrukcji ramowej. W środku blatu płyta, która oklejona jest wysokogatunkowym fornirem olchowym, dębowym lub czereśniowym w zależności od kolekcji. Po obwodzie stosujemy lite drewno olchowe lub dębowe. Posiadamy również kolekcje stołów z blatami z litego dębu dzikiego na
nogach lub płozach ze stali malowanej proszkowo.
3. Jak wykonujcie szuflady?
W zależności od kolekcji szuflady wykonane są z drewna w konstrukcji czopowej, gdzie elementy szuflad połączone są w tradycyjny sposób, na tzw. „jaskółczy ogon” lub łączone na kołki. Od kolekcji również zależy, czy stosujemy prowadnice tradycyjne drewniane, czy metalowe z hamulcem oraz systemem domykania.
4. Co to jest intarsja?
Intarsja to unikatowa i oryginalna technika zdobnicza polegająca na tworzeniu obrazu przez wykładanie powierzchni przedmiotów drewnianych (w naszym przypadku mebli) innymi gatunkami drewna. Technika ta znana była już w starożytności, obecnie jest niezwykle rzadko spotykana. Tworzenie mebli sztuką intarsji to długotrwały proces wymagający dużej precyzji i finezji, a meble wykonane sztuką intarsji uznawane są za elitarny i wyrafinowany wystrój otoczenia. Intarsje mogą zawierać forniry olchowe, mahoniowe, orzechowe lub czereśniowe.
5. Co to jest kornik?
To celowy zabieg, wykonywany ręcznie, polegający na wykonywaniu śladów imitacji żerowania korników.
6. Czy można zamówić meble w innym wymiarze, kolorze, tkaninie niż standardowe oferowane na stronie?
Zamówienia niestandardowe cechują się odmiennym procesem technologicznym, dlatego każde takie zapytanie traktowane jest indywidualnie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na adres: jafra@jafra.pl
7. Co to jest dąb dziki?
Dąb dziki, to inaczej dąb sękaty i posiada dwie charakterystyczne cechy: sęki oraz biele. Są to naturalne zalety dębu dzikiego i Klient nie ma możliwości wybierania ilości sęków, ich wielkości i występowania bieli.
Na 1000 takich samych elementów z dębu dzikiego, każdy jest inny i niepowtarzalny. Plantacje dębu dzikiego muszą być sadzone rzadko, aby gałęzie mogły się bardziej rozwijać, co skutkuje rozwojem sęków i bieli. Dlatego dąb dziki jest droższy od dębu.
8. Jak użytkować meble olejowane?
Aby zapewnić Państwu pełną satysfakcję z użytkowania tych mebli, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
1. Ostre przedmioty nie powinny znajdować się bezpośrednio na powierzchni mebla.
2. Miejsca wilgotne oraz mokre należy natychmiast wytrzeć suchą szmatką – nie należy dopuścić do miejscowego zalegania wody.
3. Do czyszczenia nie stosować mleczek czyszczących, zawierających bardzo drobne składniki ścierne, które matowią powierzchnię.
4. Nie stawiać bezpośrednio na powierzchni gorących przedmiotów powyżej 45°C
Powierzchnie olejowane zużywają się i mogą zabrudzić się w trakcie normalnego użytkowania mebli. Stosując się do poniższych uwag możecie Państwo wyczyścić niewielkie zabrudzenia oraz we własnym zakresie odnowić powierzchnie za pomocą zestawu naprawczego z olejem.*
Co jest potrzebne? Niewielka miska z ciepłą wodą, do której dodajemy trochę mydła, kuchenna ściereczka wiskozowa, kilka czystych flanelowych ścierek, zestaw naprawczy.
Jak to zrobić? W pierwszej kolejności czyścimy powierzchnię. Ścierkę moczymy w przygotowanym płynie i mocno wyciskamy. Niewielką powierzchnię przecieramy ruchem okrężnym, następnie wycieramy drugą ścierką zwilżoną w czystej wodzie. Zaraz potem czyszczone miejsce wycieramy do sucha miękkimi, czystymi szmatkami.
Ewentualne uszkodzenia i zarysowania delikatnie przecieramy zawartym w zestawie drobnoziarnistym papierem lub gąbką.
Pierwszą ścierką rozprowadzamy niewielką ilość oleju równomiernie po powierzchni ruchami okrężnymi. Drugą suchą ścierką wycieramy powierzchnię do sucha lekko polerując. Zbyt grube nałożenie oleju lub niedokładne wytarcie oleju spowoduje, że powierzchnia będzie się lepić i szybciej brudzić.
Po nałożeniu oleju należy odczekać min. 6 godzin do całkowitego wyschnięcia materiału.
* Zestaw można zakupić w naszej firmie za pośrednictwem salonów meblowych, w których dokonaliście Państwo zakupu.
KWESTIE REKLAMACYJNE
1. Ile wynosi gwarancja na meble?
Gwarancja na nasze meble wynosi 2 lata.
2. Gdzie i jak można złożyć reklamację?
Reklamację należy złożyć w salonie meblowym, w którym został zakupiony mebel. Podstawą do przyjęcia reklamacji są: dowód zakupu (faktura VAT lub paragon fiskalny), karta gwarancyjna oraz szczegółowy opis usterki.
3. Jaki jest czas odpowiedzi na złożoną reklamację?
Producent ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. Termin załatwienia reklamacji nie jest ściśle określony, niemniej jako producent zobowiązujemy się do wykonania obowiązków wynikających z gwarancji w możliwie najkrótszym czasie.
4. Czy mogę złożyć reklamację bezpośrednio u producenta?
Reklamacja powinna być złożona w salonie meblowym, w którym został zakupiony mebel. W sytuacji, gdy dany salon został zamknięty, można złożyć reklamację bezpośrednio u producenta.
5. Czy oferujecie serwis pogwarancyjny?
Marka Jafra prowadzi naprawy pogwarancyjne swoich mebli. Zapytania i zgłoszenia prosimy kierować do współpracujących z nami salonów meblowych. Serwis pogwarancyjny jest odpłatny.