76 LAT TRADYCJI


Firma powstała w Karnicach jako zwykły zakład stolarski. A był rok 1946 – czasy trudne, zawłaszcza tu, na Dolnym Śląsku. Stanisław Bieniek, znany w okolicy artysta-rzemieślnik, miał pod ręką dwa bogactwa: zasoby miejscowego drewna (olcha z podmokłej doliny Baryczy, dąb) i tutejszą tradycję rzemiosła. Z obu umiejętnie skorzystał. Dziś JAFRA szczyci się obszerną kolekcją utrzymaną w duchu klasycyzujących mebli stylowych. To przypomnienie pełnych uroku, staroświeckich wzorów, solidnych mebli wykonywanych ze starannie dobranego drewna. Od 1979 roku marką kieruje syn Stanisława, Franciszek Bieniek, który w rozbudowanym przez siebie przedsiębiorstwie dba o bezkompromisową jakość produkcji i tradycję.BLISKO NATURY


Marka JAFRA od 76 lat ma swą siedzibę w znanej ze swej urody Dolinie Baryczy. Naszym honorem i zobowiązaniem jednocześnie jest wykorzystywanie w procesie tworzenia mebli materiałów pochodzących od sprawdzonych dostawców, którzy dbają o przyrodę i posiadają odpowiednie atesty, które świadczą o pochodzeniu drewna z zasobów ekologicznych, co dla leśników i stolarzy znaczy, z zasobów odnawialnych. Jesteśmy dumni z faktu, że od początku swojego istnienia, JAFRA dążyła do minimalizowania swojego wpływu na środowisko i używania materiałów najwyższej jakości, pozyskiwanych w zrównoważony sposób. Utrzymując lokalną produkcję, chcemy przyczyniać się do rozwiązywania ważnych problemów związanych ze zmianami klimatycznymi. POLSKIE RĘKODZIEŁO


Od samego początku JAFRA zobowiązała się do utrwalania tradycji, wiedzy i dziedzictwa, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, jednocześnie dążąc do rozwoju i innowacyjnych rozwiązań. Opierając się na ponad 76-letnim doświadczeniu w ręcznej produkcji mebli drewnianych, utalentowani rzemieślnicy wykorzystują bogactwo umiejętności i nowoczesnych technik w dążeniu do doskonałości. Nasi stolarze używają najlepszych oklein i różnych rodzajów drewna dbając o każdy szczegół. Ręczna robota i całkowite zaangażowanie gwarantują, że wszystkie meble JAFRA są unikalne i wyróżniają się na tle pozostałych marek.
NAGRODY I SUKCESY


Od wielu lat marka JAFRA pojawia się na polskich oraz międzynarodowych targach meblowych. Klienci z całego świata mogą zobaczyć nasze meble na żywo w Kijowie, Mediolanie, Bejrucie oraz Kolonii. Corocznie byliśmy obecni także na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wielokrotnie otrzymywaliśmy nagrody za najlepsze meble oraz kolekcje. Nasze stoiska targowe zostały kilkakrotnie wyróżnione i nagradzane jako najbardziej interesujące.

 


2017 | REBRANDING


JAFRA odświeżyła swój wizerunek w 2017 roku. Nowy logotyp nawiązujący do wielu lat doświadczenia, tradycji oraz elegancji, podkreśla wyjątkowy charakter mebli drewnianych. Odnowiony wizerunek marki został dopełniony przez jasną paletę kolorystyczną, inspirujące zdjęcia oraz katalogi, zmodyfikowane kolekcje meblowe oraz projekty salonów wnętrz. Wszystko w duchu unowocześnionej klasyki. Dzięki tym zmianom, marka postawiła na stworzenie także bardziej nowoczesnych kolekcji meblowych, które nienagannie wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie.
Z POKOLENIA NA POKOLENIE


Franciszek Bieniek od ponad 40 lat dba o rodzinne tradycje i jakość produkcji, które zaszczepił w nim jego ojciec. Sam tworzy kolekcje mebli, a następnie wciela swoje pomysły w życie, współpracując z utalentowanymi rzemieślnikami na produkcji. 


“Klasyka jest zawsze na czasie i nigdy się nie nudzi, a znawcy wnętrz doskonale potrafią połączyć ją z nowoczesnością. Stąd nasza marka rozwija także trend takiej unowocześnionej klasyki.”   JAFRA CONNECT Sp. z o.o.
ul. Piastowska 68  |  46-380 Dobrodzień   |  Zakład produkcyjny: Karnice 2  | 55-140 Żmigród
JAFRA ® All rights reserved 2022